Krajowy Rejestr Zadłużonych ruszył 1 grudnia 2021 r. W praktyce jednak nie działa. Swoimi spostrzeżeniami z portalem prawo.pl podzielił się Łukasz Lewandowski.

Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ) ruszył 1 grudnia 2021 r. W praktyce jednak nie działa. Sądy wstrzymują się m. in. z ogłaszaniem upadłości. Zdaniem prawników obecne problemy mają głównie charakter techniczny i potrzebny jest dodatkowy czas na prace programistyczne. 

Choć KRZ jest w powijakach, Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad kolejnymi elektronicznymi usprawnieniami w postępowaniu restrukturyzacyjnym – co jest ściśle związane z uregulowaniami unijnymi. Doradcy restrukturyzacyjni liczą, że zmiany nad którymi pracują eksperci zajmujący się wdrożeniem dyrektywy, zostaną uchwalone, ale wyznaczony zostanie przy tym długi termin vacatio legis.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule, który ukazał się na prawo.pl. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się w nim Łukasz Lewandowski – adwokat i doradca restrukturyzacyjny w DSK Kancelaria.

Zachęcamy do lektury.