W dniach 19-23 czerwca 2023 r. Michał Jackowski uczestniczy w International Conference on Artificial Intelligence and Law – ICAIL 2023 w Bradze.

Od 1987 roku International Conference on Artificial Intelligence and Law jest najważniejszą międzynarodową konferencją poświęconą badaniom nad sztuczną inteligencją i prawem. Organizowana jest co dwa lata pod auspicjami International Association for Artificial Intelligence and Law (IAAIL) i we współpracy z Association for the Advancement of Artificial Intelligence (AAAI). Materiały konferencyjne są publikowane przez Association for Computing Machinery (ACM).

Zamiarem organizatorów ICAIL jest poszerzanie obszaru badań i referatów – aby obejmowały tematy o rosnącym znaczeniu, oraz nawiązywanie interdyscyplinarnych kontaktów. Odzwierciedla się to w następujących ścieżkach tematycznych:

  • Interdyscyplinarna ścieżka poświęcona sztucznej inteligencji w empirycznych badaniach prawnych.
  • Innowacyjne aplikacje – AI i prawo.

  • Prawne, etyczne, uczciwe, odpowiedzialne i przejrzyste aspekty zastosowań sztucznej inteligencji w praktyce prawnej, dostępie do wymiaru sprawiedliwości, zgodności i administracji publicznej.