W dniach 1-3 lutego 2024 r. Łukasz Lewandowski wziął udział w Kongres 60 Milionów (60 Million Congress). To cykliczne wydarzenie, zaprojektowane jako seria międzynarodowych spotkań, skupia liderów biznesu, polityki oraz działaczy kulturalnych i społecznych związanych z Unią Europejską, Polską i Polonią. Jego obecna, 15. edycja odbyła się w Miami.

Nazwa Kongresu nawiązuje do liczby 60 milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia rozproszonych po całym świecie. Celem Kongresu jest wymiana pomysłów, inicjowanie dyskusji, oferowanie nowych rozwiązań oraz wykorzystanie potencjału networkingowego Polonii.

Podczas kongresu Łukasz wziął udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym usług medycznych i opiekuńczych, prezentując wizję biznesmena i inwestora – Mirosława Cichego, który jest współwłaścicielem wiodącego dealera samochodów osobowych – Grupy Cichy-Zasada. Podczas panelu prowadzonego przez Karolinę Dehnhard przedstawiono koncepcję tworzenia w Polsce obiektów opieki senioralnej dla Polonii z całego świata.

Kongres był dla Łukasza okazją do wymiany myśli z przedsiębiorcami i liderami, w tym m.in. z Markiem Kamińskim, Bogdanem Chmielewskim – Prezesem Polish & Slavic Federal Credit Union, Jerzym Bogdziewiczem – Prezydentem Polsko-Amerykańskiego Kongresu Florydy i Michałem Rzeznik z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.