29.11.2022 r. odbył się w Warszawie meetup Fuzje i przejęcia – kompletny obraz. Spotkanie składało się z 3 paneli tematycznych: biznes, prawo i kultura organizacyjna. Zorganizowane zostało przez ITCorner i firmę Devtalents, przy udziale m. in. Michała Jackowskiego. 

W części prawnej, moderowanej przez Michała, wystąpili zaproszeni przez niego goście: Kinga Nowak (DSK), Oskar Pawłowski, Michał Fąderski i Albert Smektalski. Jako prawnicy specjalizujący się w M&A, wyjaśniali jak przygotować się do transakcji – jak wycenić sprzedawany/nabywany biznes, na co uważać i jak zabezpieczyć swoje interesy.

W części biznesowej można było posłuchać CFO Netguru, CEO Future Mind i Partnera Innova Capital, którzy opowiedzieli m. in. o tym, co podczas łączenia decyduje o powodzeniu albo niepowodzeniu tego procesu. 

Trzeci panel składał się z 3 case studies: nabycia Fooz | Rock-solid WordPress Agency przez iteo, nabycia Rebased przez Shopify i połączenia Divante z Cloudflight. Trzy różne transakcje, trzy różne historie – każda opowiedziana z otwartością i szczerością.

Wraz z Kingą Nowak i Michałem Jackowskim, w spotkaniu wzięli udział Jan Pabiszczak i Mikołaj Wiza z DSK.