W dniach 21-22 kwietnia 2018 roku w Murowanej Goślinie odbył się XX Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Po raz pierwszy turniej wsparła organizacyjnie kancelaria DSK – występując w roli jednego ze sponsorów.

W turnieju rywalizowały drużyny młodziczek i młodzików z całej Polski. Poziom spotkań był wysoki. Pierwszego dnia zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym, więc gra toczyła się praktycznie bez przerwy. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Ta część turnieju zakończyła się ustaleniem kolejności w tabeli rozgrywek.

Podczas drugiego dnia zmagań w półfinałach zmierzyły się cztery najlepsze zespoły po fazie grupowej, według zasady pierwszy z czwartym, drugi z trzecim. Następnie zwycięzcy półfinałów spotkali się w wielkim finale, natomiast przegrani walczyli o trzecie miejsce.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się siatkarki Szkoły Podstawowej Nr 2 w Murowanej Goślinie (I zespół), a w rywalizacji chłopców finał wygrali zawodnicy Kangura Nowy Tomyśl.

Wszystkim zespołom i zawodnikom serdecznie gratulujemy, życzymy wytrwałości i wielu sukcesów.

Takie inicjatywy adresowane do młodych ludzi są bardzo wartościowe i zasługują na wsparcie – mówi Łukasz SzmitW Murowanej Goślinie działa – jeden z trzech w województwie – Siatkarski Ośrodek Szkolny. Sportowego rzemiosła uczą się w nim młode talenty. Z całego serca kibicujemy tym młodym siatkarzom – dodaje.

IMG_0217