5 lat minęło... Natalia Cieplińska i prof. Michał Jackowski przedstawiają Zespół Korporacyjny i Prawa IT DSK Kancelaria.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Jak prawnicy zaczęli mówić językiem programistów…

Czerwiec 2016 roku. Po zaledwie półrocznej działalności Kancelarii, w odpowiedzi na potrzeby Klientów, w DSK tworzy się dział merytoryczny, który skupia się na współpracy z przedsiębiorcami z sektorów ubezpieczeń, e-commerce, IT.

To okres dynamicznego rozwoju działu – nie tylko pod kątem osobowym, ale także rozwój w kierunku, który od 2018 roku stanie się naszą wizytówką. Zespół, którym kieruje Natalia Cieplińska, skupia się na dostarczaniu Klientom praktycznego wsparcia – zapewniając ocenę merytoryczną oraz biznesową.  

2018 rok i dołączenie do Kancelarii prof. Michała Jackowskiego to moment, w którym zespół przechodzi na stronę IT:

  • pojawia się hasło #agile – i zostaje z nami na stałe,
  • pracujemy zdalnie, lubimy calle (hello #Slack i #GoogleMeet), jesteśmy responsywni,
  • stajemy się częścią zespołów projektowych Klientów i poprzez zrozumienie biznesu, zapewniamy kompleksowe podejście do zagadnień technologicznych.

Z dumą czujemy, że stajemy się częścią społeczności IT. Powiększające się portfolio Klientów – w większości efekt poleceń – jest tego najlepszym potwierdzeniem. 

W trakcie ostatnich, prawie trzech lat współpracy udaje się nam zdobyć zaufanie kilkudziesięciu firm z branży software house. Udało się nam przyczynić do powstania milionów linii kodów i setek oprogramowań, z których korzystają tysiące użytkowników dziennie.

IT to nie wszystko:

  • bez kompleksów konkurujemy z kancelariami prawno-patentowymi i z sukcesami chronimy prawa IP, niezależnie od sektora gospodarki, którym zajmuje się nasz Klient,
  • firmy z branży nowoczesnych technologii, paliwowej, motoryzacyjnej, produkcyjnej etc. powierzają nam doradztwo w procesach M&A oraz realizowaniu nowych inwestycji.

To wszystko nie byłoby możliwe bez zaufanych, zaangażowanych ludzi – Marianna Klejewska, Aleksander Zieliński, Mateusz Muniak to prawnicy z pasją i mnóstwem energii do działania. Ale przede wszystkim to specjaliści w swoich dziedzinach.

Bez nich nie bylibyśmy nawet w połowie tego, co udało się osiągnąć łącznie przez ostatnich pięć lat.

And the best is yet to come… 

#DoZobaczenia