Doradzaliśmy spółce SoftwareMill w procesie fuzji z firmą VirtusLab – spółką portfelową Aquiline Capital Partners LLC.

Obie spółki to polskie firmy technologiczne, które łącząc się umocniły swoją pozycję kluczowego partnera ekosystemu Scala oraz rozwiązań chmurowych, data science i machine learning. Ich wspólnym celem jest dalsze rozwijanie usług programistycznych dla klientów w Europie Zachodniej i USA. 

Obecnie zespół VirtusLab Group liczy ponad 500 specjalistów IT, a łączne przychody VirtusLab i SoftwareMill w 2022 roku wyniosły ponad 130 mln złotych.

Zespół DSK pod kierownictwem Kingi Nowak tworzyli Jan Pabiszczak, Mikołaj Wiza, Piotr Rygorowicz oraz Marcin Palusiński i Joanna Łapińska. Nasze kompleksowe doradztwo transakcyjne obejmowało przeprowadzenie badania due diligence – prawnego i podatkowego, przygotowanie struktury podatkowej transakcji, wsparcie w kwestiach związanych z przygotowaniem dokumentacji transakcyjnej, analizę dokumentacji związanej z project managementem oraz przygotowanie i negocjację umowy. Po zakończonej transakcji wykonaliśmy wszystkie prace związane z realizacją post-merger actions i pozostajemy w ścisłej współpracy z grupą.