Zespół doradztwa transakcyjnego miał przyjemność wspierać spółkę Panda Group w transakcji sprzedaży 51% udziałów firmie Fabrity, należącej do Grupy Fabrity Holding.

Poznańska firma Panda Group, specjalizująca się w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań dla e-commerce, szczególnie na platformie Adobe Commerce (dawniej Magento), została założona w 2017 roku jako efekt rebrandingu Light4website. Od tego czasu dynamicznie rozwijała swoją działalność na rynkach międzynarodowych, w tym w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej, Azji i Australii. Po połączeniu z Fabrity, dotychczasowi wspólnicy Panda Group zachowali 49% udziałów i są nadal aktywnie zaangażowani w rozwój firmy. 

Dla Fabrity, inwestycja ta ma na celu przyspieszenie wzrostu kompetencji biznesowych i technologicznych w obszarze e-commerce oraz zwiększenie przychodów w tym segmencie. Daje również możliwość osiągnięcia synergii między spółkami, co przekłada się na wzrost wartości dla inwestorów. Fabrity Holding, po trzech kwartałach 2023 roku, odnotowało wzrost przychodów, wskazując na stabilne pozycjonowanie na rynku technologicznym.

Transakcja ta jest pierwszą inwestycją Grupy Fabrity w segmencie e-commerce, znacząco poszerzając jej portfolio usług. Zakup udziałów w Panda Group został sfinansowany ze środków własnych spółki Fabrity, co nie wpłynęło na inne plany finansowe grupy. To strategiczne posunięcie stanowi istotny krok w dalszym rozwoju obu firm, otwierając nowe możliwości na rynkach globalnych i wzmacniając ich pozycję jako liderów innowacji w branży e-commerce.

W procesie sprzedaży Panda Group doradzał nasz zespół M&A w składzie: Marcin Zdralewicz i Ewelina Świtalska. Projekt koordynowała Kinga Nowak

Zespół DSK zapewnił kompleksowe przeprowadzenie transakcji aż po całodniowy closing w siedzibie Grupy Fabrity i następnie czynności potransakcyjne. Nasze prace obejmowały w szczególności doradztwo i negocjacje dokumentacji transakcyjnej: umowy inwestycyjnej (SHA) i umowy sprzedaży udziałów (SPA) wraz z licznymi dokumentami powiązanymi (zabezpieczenia, dokumentacja korporacyjna, czy umowy potransakcyjne).

Transakcję od strony biznesowej prowadził Przemysław Soroka z SH Advisory. Przemysław specjalizuje się w doradztwie w zakresie M&A oraz optymalizacji biznesowej dla firm technologicznych.