Polskie ePłatności S.A. (PeP) zawarła umowę nabycia mniejszościowego pakietu udziałów w spółce Qrtag Sp. z o.o.

Obie spółki mają polskie korzenie. Polskie ePłatności (PeP) to lider branży Fintech, działający na rynku od 2010 roku. Jest szybko rozwijającą się firmą z branży technologii płatniczych, która znajduje się wśród 3 największych na polskim rynku procesorów płatności bezgotówkowych. Od 2021 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Nexi – lidera europejskiej branży płatniczej.

Qrtag Sp. z o.o. to spółka od lat tworząca aplikacje mobilne, proponująca najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, skupiająca się na indywidualnych potrzebach swoich klientów. Jest właścicielem brandu Loyalty Club.

Dla Grupy Polskie ePłatności akwizycja udziałów w Qrtag Sp. z o.o. jest kolejnym etapem w drodze do osiągnięcia strategicznego kierunku „One Stop-Shop”. Dla Qrtag połączenie sił z Polskie ePłatności jest szansą na wypromowanie marki oraz dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Zespół doradztwa transakcyjnego DSK Kancelaria zapewnił kompleksowe wsparcie założycielom Qrtag Sp. z o.o. na wszystkich etapach transakcji. Pracami kierowała Kinga Nowak wspierana przez Jana Pabiszczaka oraz Piotra Rygorowicza. Nasi specjaliści asystowali podczas badania due diligence, brali udział w negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej oraz zamknięciu transakcji.