Polska ma najwyższy wskaźnik śmiertelności na drogach według raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETCS).  Jak walczyć z piratami drogowymi? Czy zatrzymanie prawa jazdy przez policję jest niekonstytucyjne?

W minionym tygodniu Michał Jackowski dwukrotnie brał udział w rozmowach radiowych dotyczących bezpieczeństwa na polskich drogach.

O tym jak walczyć z piratami drogowymi, rozmawiali na antenie Programu 1 PR specjaliści z różnych dziedzin. Michał Jackowski jako ekspert prawny, wypowiadał się na temat polskich przepisów w kontekście przykładów płynących z Europy Zachodniej – w tym niedawnego wejścia w życie prawa do konfiskaty samochodu w Danii.

Na antenie Radia 357 profesor Jackowski mówił natomiast o przepisie dotyczącym zatrzymywania prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, który został w ostatnim czasie zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego. W paśmie „Popołudniówka 357” Michał Jackowski wyjaśniał okoliczności, które wpływają na to, że przepis ten – który nie jest wadliwie sformułowany, jest wadliwie stosowany. Mówił także o potencjalnych skutkach wynikających z jego zmiany.