W lutym, nasz zespół obsługi inwestycji i zamówień publicznych działał ze zdwojoną z energią, łącząc pracę merytoryczną z działalnością szkoleniową.

Po raz kolejny przeprowadziliśmy warsztaty z cyklu „Porozmawiajmy o FIDIC-u”. Są to spotkania online (jedno- lub dwudniowe) prowadzone w formie moderowanej dyskusji. Podczas nich nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą, omawiają konkretne case’y, odpowiadają na pytania – zgodnie z zapotrzebowaniem inżynierów, kierowników budów oraz kadry finansowej.

Warsztaty poprowadzili eksperci Jędrzej Witaszczak i Karol Przyborski. Spotkanie zgromadziło blisko 80 specjalistów z jednej z największych firm budowlanych w Polsce – firmy POLAQUA – co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem.

Warsztaty były skierowane zarówno do osób rozpoczynających pracę z FIDIC-iem, jak i tych, które pragną pogłębić swoją wiedzę. Naszym celem było wyjaśnienie kluczowych regulacji FIDIC-a i podkreślenie znaczenia współpracy zespołowej w sukcesie projektu.

Praktyczne podejście prowadzących, Jędrzeja i Karola, umożliwiło uczestnikom zrozumienie teorii poprzez rzeczywiste przykłady z realizowanych projektów budowlanych.

Omówiliśmy jasno i zrozumiale, jak efektywnie stosować FIDIC, zwracając uwagę na typowe trudności oraz możliwości, które różnią się w zależności od regionu realizacji inwestycji. Dzięki temu uczestnicy mogli lepiej przygotować się do wyzwań związanych z realizacją krajowych jak i międzynarodowych kontraktów budowlanych.

Podczas warsztatów nie zabrakło czasu na dyskusje i wymianę doświadczeń, co pozwoliło na pogłębienie tematu. Nic tak dobrze nie pomaga utrwalić wiedzy, jak rozmowa wprost – o tym co nas cieszy, co nas boli oraz jakie dobre praktyki i rozwiązania znamy/polecamy.

Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z bardzo aktywnego udziału i licznych pytań, które pomogły uczestnikom uzyskać praktyczne wskazówki, jak stosować FIDIC w codziennej pracy. Dziękujemy POLAQUA!

Już teraz przygotowujemy się na kolejne warsztaty, aby kontynuować nasz dialog i dalej wspierać profesjonalistów.