Marcin Zdralewicz
Stanowisko:
radca prawny
Obszary doradztwa:
M&A, obsługa prawna spółek, przekształcenia, reorganizacje
Zespół:
korporacyjny i prawa IT
Języki:
angielski
Kontakt:
- Członek teamu transakcyjnego w ramach działu korporacyjnego i prawa IT
- Specjalizuje się w prawie spółek, w szczególności w M&A i reorganizacjach – m.in. przekształcenia, połączenia i podziały (spółek i grup kapitałowych)
- Posiada niemal dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla przedsiębiorców
- Wspiera klientów w procesach wyboru optymalnych form prawnych prowadzenia działalności
- Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas wieloletniej pracy w czołowej polskiej kancelarii prawnej
- Absolwent prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (praca magisterska dot. połączeń spółek kapitałowych ze szczególnym uwzględnieniem połączeń odwrotnych de lege lata i de lege ferenda)
- Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (praca magisterska dot. wykorzystania wykupu lewarowanego w procesach fuzji i przejęć przedsiębiorstw)
- Prywatnie entuzjasta różnorodnej muzyki (i koncertów!) oraz dobrego kina
- Zainteresowania: podróże (w tym w ślad za wydarzeniami sportowymi), rower oraz odkrywanie mindfulness
Wybrane doświadczenia
- Przeprowadzanie licznych i różnorodnych procesów reorganizacyjnych (w tym transgranicznego połączenia odwrotnego)
- Reorganizacje grup kapitałowych, obejmujące kombinacje przekształceń, połączeń (w tym wielopodmiotowych, czy wieloszczeblowych), podziałów, umorzeń i likwidacji (w tym toczonych równolegle dla poszczególnych spółek z grupy kapitałowej)
- Utworzenie i bieżąca obsługa korporacyjno-transakcyjna alternatywnego funduszu inwestycyjnego z udziałem podmiotów publicznych i quasi-publicznego z pierwotną kapitalizacją 100 mln zł
- Doradztwo i przygotowanie dokumentów transakcyjnych oraz negocjowanie warunków inwestycji venture capital funduszu CVC (koinwestycja wraz z trzema innymi funduszami VC) w polskiego lidera robotyki na łączną kwotę 11 mln zł – Uczestnictwo w projektach dot. wniosków licencyjnych prowadzonych przed KNF (w tym dot. utworzenia krajowej instytucji płatniczej)