Wraz z zaprzyjaźnioną firmą AnyRobot  od paru miesięcy opracowujemy narzędzie AnyLawyer, które za pomocą sztucznej inteligencji (AI) analizuje umowy pod kątem ewentualnych zagrożeń i ryzyk biznesowych, z jakimi na co dzień spotykają się nasi klienci. Naszą przygodę z AI rozpoczęliśmy od umów o zachowaniu poufności (NDA), ze względu na ich popularność oraz częstotliwość zawierania (we wszystkich gałęziach biznesu).

AnyLawyer to narzędzie, które analizuje umowy NDA, tak aby oznaczyć w nich zapisy prawne budzące wątpliwości. Jego celem jest skrócenie czasu weryfikacji umów i możliwie skuteczny feedback, który pozwoli na ocenę zagrożeń i ułatwi podejmowanie decyzji biznesowych – stanowiąc wsparcie nie tylko w codziennej pracy prawnika, ale i w biznesie. 

Obecnie AnyLawyer jest na etapie MVP i działa w języku angielskim, ale planujemy też rozszerzyć jego działanie na język polski. Trwa teraz faza zamkniętych beta-testów.  Pod koniec lutego planujemy otworzyć testy również na zewnątrz. Zapraszamy już teraz do zapisów poprzez stronę anylawyer.com.

Wierzymy, że dzięki temu narzędziu uda się zaoszczędzić wiele godzin pracy prawnikom oraz ułatwić życie osobom bez prawniczego wykształcenia, których praca wymaga podpisywania wielu umów NDA.