Unimot w kwietniu 2023 roku przejął Partner4Sky. Nasi prawnicy doradzali w procesie transakcji.

Unimot S.A. jest niezależną grupą paliwowo-energetyczną. Od 2016 roku spółka należy do stowarzyszenia AVIA International, dzięki czemu jako pierwsza polska firma uzyskała prawo do budowania i rozwoju sieci stacji paliw AVIA w Polsce i na Ukrainie.

Spółka Partner4Sky, która działa już pod nazwą Unimot Aviation, powstała w 2020 roku po wyjściu z polskiego rynku jedynego niezależnego operatora paliw lotniczych. W sierpniu 2021 roku, po otrzymaniu niezbędnych zezwoleń i koncesji, rozpoczęła pierwsze tankowania na lotnisku w Krakowie i Katowicach. W styczniu 2022 roku skupiła się na rozwoju sprzedaży paliwa lotniczego JET A poza lotniskami objętymi kontrolą Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zawieszając działalność w obszarze lotnictwa pasażerskiego.

Dziś Unimot Aviation dostarcza paliwo lotnicze dla firm oraz osób prywatnych, które posiadają śmigłowce i małe samoloty. Planuje także rozszerzenie swojego zakresu usług i rozważa powrót do branży lotnictwa pasażerskiego.

Zespół DSK w składzie Kinga Nowak, Piotr Rygorowicz, Natalia Cieplińska oraz Jan Pabiszczak, reprezentując w ramach transakcji Kupującego, przygotował oraz wynegocjował wszystkie dokumenty transakcyjne, zaczynając od Umowy Inwestycyjnej, a kończąc na postępowaniu przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki.