Kolejna transakcja M&A w branży newtech z udziałem DSK Kancelaria. W przeprowadzonym w błyskawicznym tempie procesie sprzedaży, reprezentowaliśmy spółkę Primetric Sp. z o.o. podczas przejęcia przez BigTime Software INC.

Primetric to firma programistyczna, tworząca narzędzie SaaS do zarządzania obłożeniem pracowników i planowania wyników finansowych. Z jego usług na rynku europejskim korzysta ponad 17 tys. użytkowników z piętnastu krajów. 

BigTime to natomiast wiodąca w Stanach Zjednoczonych platforma do śledzenia czasu pracy, zarządzania projektami, fakturowania i płatności. 

Łączące się firmy wspólnie, na bazie posiadanego software’u, stworzą komplementarne oprogramowanie do automatyzacji usług profesjonalnych (Professional Services Automation – PSA) dla małych i średnich firm usługowych z całego świata. Po połączeniu obie platformy będą docierać do ponad 100 tys. użytkowników w ponad 2800 firmach usługowych na świecie.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksowe przeprowadzenie transakcji, w tym przygotowanie struktury podatkowej transakcji oraz przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej: umowy sprzedaży oraz umowy wspólników.

Transakcję z ramienia DSK  prowadzili: Kinga Nowak, Jan Pabiszczak, Michał Kielerski, Marcin Palusiński, Michał Jackowski i Miłosz Mistuń. Cały proces trwał tylko 5 tygodni.