Wczoraj w Tallinie rozpoczęła się konferencja dla branży prawnej hasztagFuture Law 2024. 16 i 17 maja w stolicy Estonii spotykają się liderzy myśli, naukowcy i informatycy związani ze światem prawa, aby rozmawiać o najnowszych trendach, technologiach i innowacyjnych podejściach do praktyki prawniczej. Sporo uwagi poświęcone będzie sztucznej inteligencji, ale to nie jedyny temat debat. Michał Jackowski wziął udział w panelu dyskusyjnym 'David vs Goliath – Solo Lawyers vs Firms’, obok Alexa Hamiltona, Mariany Hagström i Marcina Milczarka.

Wśród najciekawszych tematów drugiego dnia konferencji, znalazły się:

Standardization: The Path to a General Ontology for Legal – Prelekcja na temat standaryzacji w prawie i tworzenia ogólnej ontologii, która mogłaby wspierać zarządzanie wiedzą i operacje w branży prawniczej.

Panel: DAO Law Firm – Illusion or Reality? – Dyskusja o zdecentralizowanych autonomicznych organizacjach (DAO) w kontekście prawnym. Czy takie modele działalności mogą stać się realnym rozwiązaniem dla przyszłości prawa?

Panel: Fighting Value Erosion – Dyskusja na temat utrzymania wartości usług prawnych w czasach, gdy cyfryzacja i lawinowo rosnąca ilość źródeł prawnych oraz aplikacji, sprawiają, że projektowanie efektywnych procesów i przepływu pracy staje się wyzwaniem.

#FutureLaw2024 to miejsce, gdzie prawo spotyka innowację. Dyskusje o przyszłości pracy prawniczej w erze cyfrowej ukazują, jak dynamicznie zmienia się nasze środowisko.