Wraz z wprowadzeniem AI Act, Unia Europejska ustanawia ramy regulacyjne kształtujące rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji. Rozporządzenie to ma na celu zapewnienie, że innowacje w obszarze AI pozostaną zgodne z zasadami ochrony praw podstawowych, transparentności i bezpieczeństwa. Dlatego zrozumienie wynikających z niego obowiązków jest kluczowe dla firm, instytucji badawczych oraz osób pracujących nad technologiami opartymi na AI.
Aby ułatwić poruszanie się po nowych regulacjach, przygotowaliśmy Matrycę obowiązków AI Act przedstawiającą zakres odpowiedzialności różnych podmiotów, od dostawców systemów AI po importerów i dystrybutorów. Dla wszystkich działających w tej branży znajomość tych wymagań jest niezbędna do minimalizowania ryzyka naruszenia przepisów i jego konsekwencji prawnych.
Zachęcamy do zapoznania się z „Matrycą” i sprawdzenia, jakie wymagania należy spełnić, aby działać zgodnie z AI Act. Mamy nadzieję, że okaże się przydatna!
Matryca obowiązków AI Act
20.01.2025
AI Act
Wiadomość została wysłana
Link do pobrania materiałów został wysłany na Państwa adres e-mail.
Ostatnie dodane wpisy

Wydarzenia i konferencje
14.03.2025
FG TIME 2025 | Jak efektywnie wydatkować środki publiczne na IT i technologie?
Czy współpraca administracji z sektorem prywatnym i naukowym może realnie zwiększyć konkurencyjność polskiego rynku? Jak unikać nieefektywnych projektów? A może kluczowe...

Wydarzenia i konferencje
13.03.2025
Tech of Tomorrow 2025 – wydarzenie technologiczne w Poznaniu
19 i 20 marca br. w Poznaniu, w hotelu Novotel Centrum odbędzie się konferencja Tech of Tomorrow, jedno z...

Wydarzenia i konferencje
11.03.2025
Konferencja Infrastruktura Polska i Budownictwo
17 marca 2025 roku odbędzie się XVI edycja jednej z najważniejszych konferencji branżowych – Infrastruktura Polska i Budownictwo, organizowanej przez Executive...